Funkční trénink IV. - Fitball / overball

Vstup do fitness v ceně
Výuka v malých skupinách
Certifikát o absolvování

Velké a malé nafukovací míče se pro cvičení využívají již dlouhou dobu jak v rehabilitaci tak fitness. Rozšíření těchto pomůcek dokonce v určité době zapříčinilo to, že odborná veřejnost se začala ubírat slepou cestou v domnění, že dlouhodobé sezení na balónu zajistí optimální funkci Core. Tato doba je již dávno pryč a tyto pomůcky se dostaly trochu neprávem do stínu těch modernějších. Na našem kurzu se seznámíte s tím, že výhody velkých a malých míčů při funkčním tréninku jsou ohromné. Kurz je určen především sportovním a fitness trenérům, fyzioterapeutům a cvičitelům zdravotní TV a je doporučeno absolvování předešlých částí „Aktivace CORE“.

Termíny semináře

Funkční trénink IV. - Fitball / overball

Ostrava: 9.3. 2018 (9:00 - 16:00)
Uzávěrka přihlášek: 2.3. 2018

Místo výuky: 1. Máje 103, Ostrava - Vítkovice.

Doporučujeme navazující část: FT V. - Fitness

Cena: 3500 Kč 1800 Kč
Praha: 8.4. 2018 (9:00 - 16:00)
Uzávěrka přihlášek: 30.3. 2018

Místo konání: Fitness Galaxie, přímo na metru C - Háje.

Doporučujeme navazující část: FT V. - Fitness

Cena: 3500 Kč 1800 Kč
Vstup do fitness v ceně
výuka v malých skupinách
Certifikát o absolvování

Lektor Jiří Kalina

Seminář vede zkušený lektor a zakladatel školícího centra Yoda institut. Jirka je certifikovaný trenér fitness a výživový poradce. Svoji odbornou praxi dále rozšiřuje na školeních z oblastí fitness a fyzioterapie pod vedením nejuznávanějších specialistů v oboru např. Doc. Perič, Dr. Vondrašová, Dr. Pallová, Maroušek, PT. Za poslední dobu prošel např. těminto semináři: Funkční trénink, Funkční trénink a testování ve fyzioterapii, Prevence poruch pohybového systému, Kineziologické tejpování, Svalové řetězce a smyčky, Moderní operativa a fyzioterapie kolenního kloubu, Sportovní trénink dětí, Hluboký stabilizační systém, Koordinačně-zátěžová kinezioterapie. Je také certifikovaným trenérem DNS - Dynamická neuromuskulární stabilizace dle prof. Koláře atd. Při práci s klientem klade důraz zejména na zdravotní aspekty a využití funkčního tréninku s aktivací středu těla (tzv. CORE) při každém druhu pohybové aktivity.

Program semináře

Na kurzu se v krátkosti podíváme na historické využití a delší část je věnována praxi v podobě nácviku techniky cviků. Program semináře:

 • Historické využití pomůcek.
 • Stěžejní předpoklady při práci s klientem.
 • Praktický nácvik cviků na Fitballech a overballech.
 • Dotazy, diskuze.

Před tímto kurzem doporučujeme absolvování předešlých částí "Aktivace CORE". Navázat můžete seminářem FT V. - Fitness

Termíny semináře

Funkční trénink IV. - Fitball / overball

Vyberte si místo a termín semináře

Rezervační formulář


(PDF)

Vstup do fitness v ceně
výuka v malých skupinách
Certifikát o absolvování
Nebojte se zeptat
Jiří Kalina
732 701 493
Po-Pá 9-19h

Reference vrcholových sportovců,
absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Kurz může uhradit Úřad práce ČR.