Funkční trénink VI. - Sport

Vstup do fitness v ceně
Malé skupiny studentů pro efektivní výuku
Certifikát o absolvování

Seminář určený speciálně pro potřeby sportovních trenérů, vrcholových i výkonnostních sportovců. Tématem bude aplikace postupů funkčního tréninku pro specifické potřeby sportovce. Na kurzu budou probrány primárně fotbal a hokej. Nahlédneme však i do vhodných řešení pro ostatní sportovce (tenisty, atlety, gymnasty…) Součástí semináře bude vždy krátká teoretická část, kde se účastníci seznámí s rozborem pohybu, potřebným pro vybraný sport. Na teorii navážeme praxí v podobě zásobníku cviků, kterými se dá sportovní technika pozitivně ovlivnit. Vysvětlíme si také, že při správně zvolených postupech má funkční trénink nejen zdravotní, ale i výkonnostní benefit. Pro tento seminář doporučujeme absolvování předešlých částí „Aktivace Core“.

Termíny semináře

Funkční trénink VI. - Sport

Praha: 13.5. 2018 (9:00 - 16:00)
Uzávěrka přihlášek: 4.5. 2018

Místo konání: Fitness Galaxie, přímo na metru C - Háje.

Doporučujeme navazující část: FT VII. - Roller Core Training

Cena: 3500 Kč 1800 Kč
Vstup do fitness v ceně
Výuka v malých skupinách
Certifikát o absolvování

Lektor Jiří Kalina

Seminář vede zkušený lektor a zakladatel školícího centra Yoda institut. Jirka je certifikovaný trenér fitness a výživový poradce. Svoji odbornou praxi dále rozšiřuje na školeních z oblastí fitness a fyzioterapie pod vedením nejuznávanějších specialistů v oboru např. Doc. Perič, Dr. Vondrašová, Dr. Pallová, Maroušek, PT. Za poslední dobu prošel např. těminto semináři: Funkční trénink, Funkční trénink a testování ve fyzioterapii, Prevence poruch pohybového systému, Kineziologické tejpování, Svalové řetězce a smyčky, Moderní operativa a fyzioterapie kolenního kloubu, Sportovní trénink dětí, Hluboký stabilizační systém, Koordinačně-zátěžová kinezioterapie. Je také certifikovaným trenérem DNS - Dynamická neuromuskulární stabilizace dle prof. Koláře atd. Při práci s klientem klade důraz zejména na zdravotní aspekty a využití funkčního tréninku s aktivací středu těla (tzv. CORE) při každém druhu pohybové aktivity.

Program semináře

Na semináři se soustředíme na specifická řešení pro sportovce (fotbalisty, hokejisty a další). V plánu jsou tato témata:

 • Teoretický úvod.
 • Praktický nácvik speciálních cviků pro fotbalisty.
 • Praktický nácvik speciálních cviků pro hokejisty.
 • Další sporty.
 • Dotazy, diskuze.

Před tímto kurzem doporučujeme absolvování předešlých částí "Aktivace CORE". Navázat můžete seminářem FT VII. - Roller

Termíny semináře

Funkční trénink VI. - Sport

Vyberte si místo a termín semináře

Rezervační formulář


(PDF)

Vstup do fitness v ceně
Výuka v malých skupinách
Certifikát o absolvování
Nebojte se zeptat
Jiří Kalina
732 701 493
Po-Pá 9-19h

Reference vrcholových sportovců,
absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Kurz může uhradit Úřad práce ČR.