Trenér funkčního pohybu

Výuka v malých skupinách studentů
Na kurzu potkáte přední specialisty ČR v oboru
Žádné skryté náklady

Funkční trénink je dnes velmi používaný pojem a měl by se zaměřovat na nápravu funkce svalů a kloubů. Tomuto často neodpovídá to, co se děje na skupinových lekcích, kdy může docházet k přesnému opaku, než zlepšení stability a síly. Na našem kurzu je výuka postavena od základu této problematiky s důrazem na aktivaci CORE s vlastní vahou i nejrůznějšími pomůckami. Tento kurz je mimořádně vhodný k doplnění vzdělání pro fitness a sportovní trenéry, instruktory skupinových lekcí, cvičitele zdravotní tělesné výchovy, fyzioterapeuty, ale i samotné sportovce. Pro zdárné absolvování zkoušky a získání závěrečného certifikátu doporučujeme dobrou znalost základní svalové anatomie před nástupem na kurz.

Termíny kurzů

Napište si o termín

Aktuálně není v místě Praha vypsán žádný termín kurzu. Zadejte svůj e-mail a my vám dáme včas vědět, že se pořádá nový kurz.

Děkujeme, o nejbližším termínu kurzu vás budeme informovat
Akreditace MŠMT ČR
Žádné skryté náklady
Výuka v malých skupinách

Napište si o termín

Aktuálně není v místě Plzeň vypsán žádný termín kurzu. Zadejte svůj e-mail a my vám dáme včas vědět, že se pořádá nový kurz.

Děkujeme, o nejbližším termínu kurzu vás budeme informovat
Akreditace MŠMT ČR
Žádné skryté náklady
Výuka v malých skupinách

Napište si o termín

Aktuálně není v místě Ostrava vypsán žádný termín kurzu. Zadejte svůj e-mail a my vám dáme včas vědět, že se pořádá nový kurz.

Děkujeme, o nejbližším termínu kurzu vás budeme informovat
Akreditace MŠMT ČR
Žádné skryté náklady
Výuka v malých skupinách
Trenér funkčního pohybu kurz Ostrava, Plzeň a Praha

Zaměření kurzu

Ve výuce se zaměřujeme na zvládnutí základní teorie ohledně správné aktivace CORE. Většina přednášek je ale praktických, začínáme cviky na podložce s vlastní vahou a postupně se přidává náročnost. Je pro Vás připraveno několik jednodenních odborných seminářů s různou specializací (cviky s vlastní vahou, balanční podložky, závěsný systém, overbally a fitbally, fitness centrum, rollery). Ve výuce je zařazen také poměrně unikátní a zajímavý pohled na využití pěnových válců různých velikostí koncepce RCT – Roller Core Training. Každý ze specializovaných bloků lze koupit i samostatně, jako jednodenní seminář.

Manuální techniky a práce s fasciemi

Trenér funkčního pohybu by, dle našeho názoru, měl umět více než jen zásobník cviků. Přemýšleli jsme o tom, jak kurz co nejvíce obohatit a proto je výuka rozšířena i o manuální techniky k ovlivnění svalů, kloubů, fasciální sítě a činnosti celého Hlubokého stabilizačního systému. Celý kurz je veden vysokoškolsky vzdělanými lektory, absolventy lékařských a sportovních fakult s dlouholetou odbornou praxí v oboru. Výuka vždy probíhá v moderních a dobře vybavených prostorách s bezproblémovou dostupností.
Trenér funkčního pohybu
Trenér funkčního pohybu

Přijetí do kurzu a výstup

Do kurzu může nastoupit kdokoliv se zájmem o obor. Po každém jednom dnu (dílčím semináři) je posluchačům vystaveno potvrzení o absolvování semináře. Pro získání závěrečného certifikátu „Trenér funkčního pohybu“ je vyžadováno složení závěrečné zkoušky z témat anatomie, teorie funkčního tréninku a techniky cviků. Zkouška je složena z průřezového testu a teoreticko-praktického přezkoušení. V případě zájmu je také možné, po předchozí dohodě, vystavení licence „instruktor zdravotní tělesné výchovy“, která opravňuje k získání živnostenského listu. Předpokladem pro získání této licence je minimální věk 18 let, dokončené střední vzdělání a absolvování nadstavbové části zkoušky z témat diagnostiky pohybového aparátu a teorie kompenzačního tréninku.

Co si o nás myslí

Reference vrcholových sportovců, absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

  • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
  • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
  • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
  • Rekvalifikační kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
  • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
  • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
  • Rekvalifikační kurzy může hradit Úřad práce ČR.
Výuka v malých skupinách studentů
Žádné skryté náklady