Základy posilování pro veřejnost

Kurzy pořádáme v Ostravě, Plzni, Praze, Liberci, Zlíně...
Výuka v malých skupinách studentů
Na kurzu potkáte přední specialisty ČR v oboru
Žádné skryté náklady

Ať už si většina lidí myslí, že cvičením ve fitness svému zdraví prospívá, mnohdy to tak není. Většina cvičenců se nevědomky dopouští ve svém tréninku spousty chyb. Přitom kolikrát stačí jen poupravit vybrané cviky a z ničení těla se stane skutečně přínosný trénink. Situace je horší v tom, že k zásadním, zdraví poškozujícím chybám, dochází často i pod vedením trenérů… Na našem kurzu, určeném pro laickou veřejnost, se seznámíme s postupy zdravotně pojatého cvičení ve fitness, dnes označovaného jako fyzio-fitness trénink pod vedením lektorů, kteří se této problematice věnují řadu let.

Termíny kurzů

Napište si o termín

Aktuálně není v Praze vypsán žádný termín kurzu. Zadejte svůj e-mail a my vám dáme včas vědět, že se pořádá nový kurz.

Děkujeme, o nejbližším termínu kurzu vás budeme informovat
Akreditace MŠMT ČR
Žádné skryté náklady
Výuka v malých skupinách

Napište si o termín

Aktuálně není v Plzni vypsán žádný termín kurzu. Zadejte svůj e-mail a my vám dáme včas vědět, že se pořádá nový kurz.

Děkujeme, o nejbližším termínu kurzu vás budeme informovat
Akreditace MŠMT ČR
Žádné skryté náklady
Výuka v malých skupinách

Napište si o termín

Aktuálně není v Ostravě vypsán žádný termín kurzu. Zadejte svůj e-mail a my vám dáme včas vědět, že se pořádá nový kurz.

Děkujeme, o nejbližším termínu kurzu vás budeme informovat
Akreditace MŠMT ČR
Žádné skryté náklady
Výuka v malých skupinách
Základy posilování pro veřejnost kurz Ostrava, Plzeň a Praha

Pro koho je kurz určen

Komplexně pojatý kurz pro laickou veřejnost, hlavně stávající cvičence ve fitness centrech. Začali byste rádi se cvičením, jen nevíte jak? Nejste si jisti, jestli s Vámi Váš trenér cvičí správně? Pak je tento kurz určen právě Vám. Na kurzu bude možnost konzultovat cviky, které na svém tréninku provádíte a nejste si jisti technikou… Jinými slovy náš kurz je vhodný pro všechny, kteří se chtějí dozvědět, jak vhodně zvolenými cviky prospět svému tělu jak z hlediska kompenzace, tak výkonnosti.

Co bude náplní kurzu

Kurz je rozdělen do dvou víkendů, na kterých se postupně dozvíte spoustu zajímavých a užitečných informací. V prvním víkendu se podíváme na to, jak zásadní je v tréninku strečink, co je to Hluboký stabilizační systém neboli CORE nebo co je to Funkční trénink a jestli je skutečně vždy „funkční“. Ukážeme si krátce základní diagnostiku hybného systému a prakticky si každý účastník vyzkouší zásobník vhodných protahovacích a posilovacích cviků s vlastní vahou těla. Většinu času z druhého víkendu pak strávíme ve fitness centru nácvikem vhodné techniky cviků, rozebereme také problematické cviky ve fitness a celý kurz doplníme o základy kineziotapingu pro laickou veřejnost. Na kurzu přednášejí profesionální lektoři, kteří mají letité zkušenosti s aplikací postupů z oblasti fyzioterapie do klasického posilovacího tréninku (tým našich lektorů).
Základy posilování pro veřejnost
Základy posilování pro veřejnost

Proč absolvovat kurz a negooglovat

Na internetu dnes najdete téměř cokoliv, cviky s vlastní vahou nebo ve fitku nejsou výjimkou. Laická veřejnost však nemá možnost posoudit, jestli jsou tato cvičení opravdu zdraví prospěšná…, to umí až odborník s náležitým vzděláním. Jistě Vás napadne proč si nezaplatit fitness trenéra… Můžeme Vás ubezpečit o tom, že situace ohledně trenérů je v ČR v tuto chvíli, (vlivem často velmi snadného získávání trenérských licencí), tak neutěšená, že se můžeme od od podstatné části „trenérů“ setkat spíše s vedením a jednáním neodborným, zdraví poškozujícím. U nás si tedy také vysvětlíme, jakým způsobem, skutečně vzdělané trenéry a také fyzioterapeuty hledat a poznat. Náš kurz Vám dá ucelený balíček informací, jak svědomitě přistupovat k vlastnímu tréninku a udělat ho skutečně efektivní a navíc zdraví přínosný.

Co si o nás myslí

Reference vrcholových sportovců, absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

  • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
  • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
  • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
  • Kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
  • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
  • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
  • Kurz může uhradit Úřad práce ČR.
Výuka v malých skupinách studentů
Žádné skryté náklady