Diagnostika a práce se skoliozou

Špičková expertka - přední kapacita ČR v oboru
8 vyučovacích hodin
Certifikát o absolvování

Odborný seminář zabývající se anatomií páteře, jejími funkčními a hlavně vývojovými poruchami, možnostmi léčby se zaměřením na idiopatickou skoliozu. Kurz je velmi vhodný pro trenéry, maséry, fyzioterapeuty i rehabilitační lékaře. Vítána je i laická veřejnost se zájmem o obor. Seminář vede lektorka s více než 20ti letou praxí v oboru, která se již od dob studií zabývá problematikou páteře a v současnosti je mezi odbornou veřejností považována za jednou z předních specialistek ČR na léčbu idiopatické skoliozy. Na tento úvodní seminář lze navázat vysoce specializovanými kurzy přímo u lektorky.

Termíny semináře

Diagnostika a práce se skoliozou

Špičková lektorka - přední kapacita ČR v oboru
8 vyučovacích hodin
Certifikát o absolvování

Lektorka: PhDr. Iveta Pallová, Ph.D.

Kurz vede paní doktorka Iveta Pallová, která je v současnosti považována za jednu z předních specialistek ČR na léčbu skoliozy. Iveta vystudovala lékařskou fakultu UP v Olomouci a dále pokračovala ve studiu biomechaniky na FTVS UK, kde jí byly uděleny doktorské tituly PhDr. a Ph.D. Ve studiu fyzioterapie má tak nejvyšší možné vzdělání. Studovala u nejuznávanějších rehabilitačních odborníků (Kolář, Lewit, Čápová....) a za svoji více než 20ti letou praxi absolvovala přes 40 odborných kurzů. Aktivně se účastnila mnoha národních i mezinárodních konferencí, je dopisovatelkou odborného časopisu "Pohybové ústrojí" a členkou odborné Společnosti pro pojivové tkáně a České společnosti pro biomechaniku. Publikovala více než 30 článků v odborných časopisech a od roku 2006 vede akreditované odborné kurzy a semináře pro lékaře a fyzioterapeuty.

Program semináře

Kurz bude veden teoreticko-praktickou formou se zaměřením na tvar a funkci páteře a především na diagnostiku a metody léčby idiopatické skoliozy. Mimořádně vhodný je pro trenéry, maséry, fyzioterapeuty, rehabilitační lékaře, ale např. i jedince s problémy se skoliozou. Po skončení semináře je možné si zacvičit. Témata tohoto semináře:

 • Diagnostika a příčiny skoliozy.
 • Možnosti léčby.
 • Aplikace terapeutických přístupů prakticky.
 • Kazuistiky.
 • Dotazy, diskuze.

Není pro Vás toto téma zajímavé? Podívejte se na naše další odborné kurzy ZDE.

 

Termíny semináře

Diagnostika a práce se skoliozou

Vyberte si místo a termín semináře

Rezervační formulář(PDF)
(PDF)

Špičková lektorka - přední kapacita ČR v oboru
8 vyučovacích hodin
Certifikát o absolvování
Nebojte se zeptat
Jiří Kalina
732 701 493
Po-Pá 9-19h

Reference vrcholových sportovců,
absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Rekvalifikační kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Rekvalifikační kurzy může hradit Úřad práce ČR.