Funkční trénink - RCT (Roller Core Training)

Špičkový lektor - přední specialista ČR v oboru
Omezená kapacita pro efektivní výuku
Pěnový válec pro každého účastníka ZDARMA

Ucelený komplexně pojatý odborný kurz, využívající různé velikosti pěnových válců, s jejichž pomocí můžeme cíleně aktivovat Hluboký stabilizační systém, zlepšit koordinaci a flexibilitu těla. Cvičením s válci dochází k mobilizaci páteře, zlepšení její flexibility, ovlivňujeme jimi fasciální systém i svalovou soustavu. Válce můžeme použít k masáži, fasciálnímu uvolňování a protahování i posilování. Naučíme se je používat v oblasti tzv. myofasciálního uvolňování, kde provádíme za pomocí válců efektivní automasáž, která má za následek ovlivnění svalů, spoušťových bodů (trigger points) a fascií, napomáhá zmírnění bolesti a ztuhlosti svalů vzniklé vlivem přetížení. Během kurzu se naučíme používat několik velikostí válců, tak abychom kvalitně ovlivnili každou svalovou partii. Tuto akci doporučujeme k doplnění vzdělání pro fyzioterapeuty, fitness a sportovní trenéry či instruktory zdravotní TV. Před tímto seminářem doporučujeme absolvování kurzu "Aktivace CORE".

Termíny semináře

Funkční trénink - RCT (Roller Core Training)

Kurz vede špičkový lektor
Omezená kapacita pro efektivní výuku
Certifikát o absolvování
Vstup do fitness centra v ceně
Pěnový válec pro každého zdarma

Lektor Petr Maroušek, PT, CTI

Kurz vede mezinárodně diplomovaný specialista-fyzioterapeut Petr Maroušek. Petr je uznávaným lektorem nejen v rámci ČR, ale jeho působnost sahá i do Francie, Německa, Izraele nebo Japonska. 

Lektor pravidelně pořádá odborné kurzy pro lékaře, fyzioterapeuty i další odborníky na všech stupních VŠ, včetně doktorandských stupňů. Za více než 15 let praxe absolvoval nespočet specializovaných kurzů, průpravu TCM pod vedením čínských lékařů a může se chlubit i certifikátem "Mistr japonských léčebných technik". Jako jediný specialista v Evropě má pověření (CTI - Certificate taping instructor) od nadnárodní společnosti BSN Medical k praktikování výuky kineziologického tejpování v mezinárodním rozsahu. Kromě lektorování na vysokých školách se věnuje školící činnosti i ve specializovaných předních pracovištích ČR i zahraničí. Spolupracuje například s Centrem pohybové medicíny prof. Koláře, kde proškolil tým specialistů v oblasti kineziologického tejpování.

Program semináře

Na semináři bude většina času věnována praxi v podobě cvičení s válci. Budeme mluvit o těchto tématech:​

 • Hluboký stabilizační systém páteře - CORE.
 • Svaly, vazy a fasciální systém.
 • Myofasciální uvolnění a trigger points.
 • Praktické využití válců k aktivaci CORE, ovlivňování svalů, fascií a trigger points.
 • Počítá se s dostatkem času na dotazy.

Před tímto kurzem doporučujeme absolvování semináře "Aktivace CORE".

Všechny naše kurzy jsou odboně garantovány rehabilitačním centrem MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.

Termíny semináře

Funkční trénink - RCT (Roller Core Training)

Vyberte si místo a termín semináře

Rezervační formulář


(PDF)

Kurz vede špičkový lektor
Omezená kapacita pro efektivní výuku
Certifikát o absolvování
Vstup do fitness centra v ceně
Nebojte se zeptat
Jiří Kalina
732 701 493
Po-Pá 9-19h

Reference vrcholových sportovců,
absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Kurz může uhradit Úřad práce ČR.