Fyzioflossing v praxi

Špičkový lektor - přední specialista ČR v oboru
Omezená kapacita pro efektivní výuku
Certifikát o absolvování

Zveme všechny příznivce pohybu na intenzivní odborný kurz, věnující se problematice fyzioflossingu. Tato nová technika v oblasti sportovní medicíny využívá kompresní gumy (tzv. flossbandy) k ovlivnění tkáňového prostředí - svalů a kloubů, pomocí dynamické krátkodobé řízené komprese hoblinovou obvazovou technikou. Cílem fyzioflossingu je podpořit regeneraci po přetížení hybného systému a při poúrazových stavech. Jednoduše pomocí této techniky můžeme podpořit hojivé procesy v oblasti svalů a kloubů a snížit či zcela eliminovat bolestivost. Tento kurz je mimořádně vhodný pro fyzioterapeuty, trenéry či lékaře, ale také pro sportující veřejnost se znalostí základů anatomie.

Termíny semináře

Fyzioflossing v praxi

Špičkový lektor - přední specialista ČR v oboru
Výuka v moderních prostorách
Omezená kapacita kurzu
Sada gum jako dárek
Certifikát o absolvování

Lektor: Ing. Petr Maroušek, PT, CTI

Kurz vede mezinárodně diplomovaný specialista-fyzioterapeut Petr Maroušek. Petr je uznávaným lektorem nejen v rámci ČR, ale jeho působnost sahá i do Francie, Německa, Izraele nebo Japonska. 

Lektor pravidelně pořádá odborné kurzy pro lékaře, fyzioterapeuty i další odborníky na všech stupních VŠ, včetně doktorandských stupňů. Technické vzdělání dokázal výborně přenést do oblasti fyzioterapie a využívá ho zejména při práci s různými typy materiálů ze kterých jsou vyráběny moderní pomůcky - rollery, kineziotejpy, pevné tejpy, flossbandy atp. Jako jediný specialista v Evropě má pověření (CTI - Certificate taping instructor) od nadnárodní společnosti BSN Medical k praktikování výuky kineziologického tejpování v mezinárodním rozsahu. Kromě lektorování na vysokých školách se věnuje školící činnosti i ve specializovaných předních pracovištích ČR i zahraničí. Spolupracuje například s Centrem pohybové medicíny prof. Koláře, kde proškolil tým specialistů v oblasti kineziologického tejpování.

Program kurzu:

Tento intenzivní odborný kurz bude především o praxi, kde se budeme zabývat speciálními postupy pro ovlivnění řady nejběžnějších diagnoz v celé ose těla. Na semináři Vás čeká:

 • Teoretická část - úvod do problematiky, účinky na tkáňové prostředí, indikace, kontraindikace.
 • Aplikace v oblasti dolních končetin: oblast ruky, zápěstí, předloktí, loketní kloub, paže, ramen...
 • Aplikace v oblasti dolních končetin: velké klouby, lýtka, stehen...
 • Aplikace v olbasti trupu: ovlivnění bránice, SI skloubení, korekce vadného držení těla.
 • Výběr ukázek od lektora - příklady z praxe, dotazy, diskuze.

Není pro Vás toto téma zajímavé? Vyberte si z dalších odborných kurzů: ZDE

Všechny naše kurzy jsou odborně garantovány rehabilitačním centrem MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.

Termíny semináře

Fyzioflossing v praxi

Vyberte si místo a termín semináře

Rezervační formulář(PDF)
(PDF)

Špičkový lektor - přední specialista ČR v oboru
Výuka v moderních prostorách
Omezená kapacita kurzu
Sada gum jako dárek
Nebojte se zeptat
Jiří Kalina
732 701 493
Po-Pá 9-19h

Reference vrcholových sportovců,
absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Kurz může uhradit Úřad práce ČR.