Kineziologické tejpování v praxi I. - Basic

Špičkový lektor - přední specialista ČR v oboru
Malé skupiny studentů pro efektivní výuku
Certifikát o absolvování kurzu

Zveme všechny příznivce pohybu na intenzivní odborný kurz, věnující se problematice kineziologického tejpování. Tento kurz je vhodný zejména pro trenéry, maséry, instruktory, fyzioterapeuty i aktivní sportovce se základní znalostí svalové anatomie. Jedná se o základní seminář pro zájemce, kteří se chtějí seznámit s kineziotapingem. Absolvování tohoto kurzu je předpokladem pro navazující části. Nemějte obavy z toho, že budete jen koukat na lektora, jak tejpuje na figurantovi, jak je někde zvykem. U nás si vše vyzkoušíte sami na sobě ve dvojicích či trojicích. Kurz bude především o praxi, na které spotřebujeme desítky metrů tejpovacích pásek. Na semináři si ukážeme základní svalové a kloubní techniky ošetření v celé ose lidského těla. Díky omezené kapacitě kurzu je výuka velmi efektivní. Kurz je unikátní lektorem, vše se bude odehrávat pod dohledem mezinárodně působícího specialisty!

Termíny semináře

Kineziologické tejpování v praxi I. - Basic

Ostrava: 26.5. 2019 (8:00 - 17:00)
Uzávěrka přihlášek: 17.5. 2019

Lokalita: 1. Máje 103, Ostrava.

Cena: 4500 Kč 2800 Kč
Špičkový specialista s mezinárodní licencí výuky
Certifikát o absolvování kurzu
Malé skupiny studentů pro efektivní výuku
Spotřebované tejpy v ceně kurzu

Lektor: Petr Maroušek, PT, CTI

Kurz vede mezinárodně diplomovaný specialista-fyzioterapeut Petr Maroušek. Petr je uznávaným lektorem nejen v rámci ČR, ale jeho působnost sahá i do Francie, Německa, Izraele nebo Japonska. 

Jako jediný specialista v Evropě má pověření (CTI - Certificate taping instructor) od nadnárodní společnosti BSN Medical k praktikování výuky kineziologického tejpování v mezinárodním rozsahu. Tejpování se věnuje již více než 10 let a za tu dobu se zúčastnil nespočtu odborných kurzů českého i mezinárodního rozsahu. Kromě tejpování se zajímá i o další oblasti fyzioterapie a také alternativních přístupů. Pravidelně pořádá akreditované odborné kurzy pro lékaře, fyzioterapeuty i další odborníky na všech stupních VŠ, včetně doktorandských stupňů. Je také certifikovaným lektorem nadnárodní společnosti NITA - Nasara International Taping Academy Korea s pověřením výuky a léčby. Absolvoval průpravu TCM pod vedením čínských lékařů a může se chlubit i certifikátem "Mistr japonských léčebných technik".

Kromě lektorování na vysokých školách se věnuje školící činnosti i ve specializovaných předních pracovištích ČR i zahraničí. Spolupracuje například s Centrem pohybové medicíny prof. Koláře, kde proškolil tým specialistů v oblasti kineziologie a diagnostických rozborů.

Program kurzu:

Seminář bude hlavně o praxi, kde spotřebujeme desítky metrů materiálu. Seminář je velmi vhodný pro fyzioterapeuty, trenéry, maséry a lékaře.

 • Historie, současné rozdělení a využití tejpování.
 • Rozdílnosti v materiálech a ve využití pevného a kineziotejpu.
 • Základní techniky tejpu - jejich rozdílnost a použití.
 • Praktické ukázky kloubních a svalových tejpovacích technik v celé ose lidského těla.
 • Diskuze nad tématem, dotazy.
 • Možnost, zakoupit kineziotejpy za velkoobchodní ceny!

Doporučujeme i druhou část tohoto kurzu: Kineziotaping II. - Advanced

Termíny semináře

Kineziologické tejpování v praxi I. - Basic

Vyberte si místo a termín semináře

Rezervační formulář(PDF)
(PDF)

Špičkový specialista s mezinárodní licencí výuky
Certifikát o absolvování kurzu
Malé skupiny studentů pro efektivní výuku
Spotřebované tejpy v ceně kurzu
Nebojte se zeptat
Jiří Kalina
732 701 493
Po-Pá 9-19h

Reference vrcholových sportovců,
absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Kurz může uhradit Úřad práce ČR.