Kineziologické tejpování v praxi III. - Profi

Špičkový lektor - přední specialista ČR v oboru
Malé skupiny studentů pro efektivní výuku
Certifikát o absolvování

Tento seminář navazuje na předešlé části a bude věnován pouze praxi. Menší část výuky je věnována opakování nejdůležitějších technik z předcházejících částí, většina kurzu pak pokročilým technikám, které jsou navzájem provazovány. Kurz je určený pro profesionály z řad sportovních a fitness trenérů, fyzioterapeutů, rehabilitačních lékařů nebo cvičitelů zdravotní TV. Svoje know-how bude předávat mezinárodně působící specialista. Na kurzu předvede i jím vynalezené a mezi odbornou veřejností respektované speciální techniky ošetření.

Lektor Petr Maroušek, PT, CTI

Kurz vede mezinárodně diplomovaný specialista-fyzioterapeut Petr Maroušek. Petr je uznávaným lektorem nejen v rámci ČR, ale jeho působnost sahá i do Francie, Německa, Izraele nebo Japonska. 

Jako jediný specialista v Evropě má pověření (CTI - Certificate taping instructor) od nadnárodní společnosti BSN Medical k praktikování výuky kineziologického tejpování v mezinárodním rozsahu. Tejpování se věnuje již více než 10 let a za tu dobu se zúčastnil nespočtu odborných kurzů českého i mezinárodního rozsahu. Kromě tejpování se zajímá i o další oblasti fyzioterapie a také alternativních přístupů. Pravidelně pořádá akreditované odborné kurzy pro lékaře, fyzioterapeuty i další odborníky na všech stupních VŠ, včetně doktorandských stupňů. Je také certifikovaným lektorem nadnárodní společnosti NITA - Nasara International Taping Academy Korea s pověřením výuky a léčby. Absolvoval průpravu TCM pod vedením čínských lékařů a může se chlubit i certifikátem "Mistr japonských léčebných technik".

Kromě lektorování na vysokých školách se věnuje školící činnosti i ve specializovaných předních pracovištích ČR i zahraničí. Spolupracuje například s Centrem pohybové medicíny prof. Koláře, kde proškolil tým specialistů v oblasti kineziologie a diagnostických rozborů.

Program semináře:

Celý kurz je veden prakticky, tzn. celý den budete skutečně jen tejpovat, spotřebovaný materiál je samozřejmě v ceně kurzu. Na semináři bude v plánu:

 • Opakování z předešlých částí.
 • Rozšiřující svalové a kloubní techniky.
 • Kombinace a provazování technik.
 • Ukázky provázání s pevným tejpingem a lymfotejpingem.
 • Dotazy, diskuze.

Podmínkou přijetí na tento kurz je absolvování kurzu Kineziotaping II. - Advanced

Reference vrcholových sportovců,
absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Kurz může uhradit Úřad práce ČR.