Posilování ve fitness pro fyzioterapeuty

Výrazně omezená kapacita
12 vyučovacích hodin
Certifikát o absolvování

Na našem kurzu Vám ukážeme, jakým způsobem lze využít fitness centrum k pohybové terapii na základě nejnovějších poznatků z rehabilitace. Zaměříme se na zdravotně orientované cvičení, rozvoj síly i stabilizační funkce svalů. Většina kurzu bude mít praktickou formu v podobě nácviku správné techniky cviků, přičemž budeme využívat především kladky a volnou zátěž. Tento kurz je vhodný zejména pro fyzioterapeuty, cvičitele zdravotní TV, fitness nebo sportovní trenéry k doplnění vzdělání. Před tímto kurzem doporučujeme absolvování semináře „Aktivace CORE“ nebo dobrou základní znalost práce s HSSP. Lektoři tohoto kurzu dlouhodobě studují a při tomto kurzu budou postupovat dle metodiky Koláře, Tlapáka či McGilla. Na semináři budeme využívat principů centračně-stabilizačního posilování s přímým propojením na vývojovou kineziologii i další metody. Kapacita tohoto kurzu je výrazně omezená a celou dobu semináře se Vám budou věnovat dva lektoři.

Termíny semináře

Posilování ve fitness pro fyzioterapeuty

Praha: 6.10. 2019 (8:30 - 19:00)
Uzávěrka přihlášek: 20.9. 2019

Místo výuky: Fitness Galaxie nebo Sivi - Praha 4, nedaleko metra C.

Cena: 8500 Kč 6500 Kč
Výrazně omezená kapacita
Výuka v moderních prostorách
12 vyučovacích hodin s lektorem
Certifikát o absolvování
Celý seminář k dispozici dva lektoři

Lektoři : Bc. Jiří Kalina / Petr Müller

Seminář vede zkušený lektor Petr Müller - certifikovaný fitness trenér a výživový poradce. Za svou více než 15ti letou praxi Petr působil jako profesionální lektor v několika trenérských školách. V současné době i minulosti působil i jako vrcholový kulturista a má tak s problematikou posilování bohatou zkušenost. Znalosti dlouhodobě doplňuje samovzděláváním a odbornými kurz, zejména z oblasti fyzioterapie. Pro svoje klienty poskytuje zdravotně i sportovně orientované tréninky ve fitness. Za svoji sportovní kariéru prošel mnoha zraněními a je si dobře vědom, důležitosti zdravotních aspektů v každém druhu tréninku.

Výuku bude doplňovat vedoucí lektor a zakladatel Yoda institutu Jirka, který má dlouhodobé zkušenosti zejména z oblasti rehabilitace a zdravotně orientovaného fitness. Lektor má vystudovanou tělesnou výchovu a sport, prošel mnoha školeními pod vedením nejuznávanějších odborníků ČR (Diagnostika a práce se skoliozou, kineziotaping, DNS sportovní kurzy, Mobilizace a měkké techniky, Funkční trénink a testování pro fyzioterapeuty, Koordinačně-zátěžová kinezioterapie, Moderní operativa a fyzioterapie kolenního kloubu, Fyzioflossing atd.). Lektor je také certifikovaným trenérem DNS dle prof. Koláře.

Program semináře

Celou dobu semináře se Vám budou věnovat dva zkušení lektoři, kteří se problematice zdravotně orientovaného fitness věnují více než 10 let. Nejdříve Vás v krátkosti seznámíme s nutnou teorií při využití posilovny k pohybové terapii a poté Vás už čeká dlouhý praktický blok vysvětlování správné techniky a nácviku jednotlivých cviků, především na kladkách a s volnou zátěží. Program semináře:

 • Historické využití posilovny v rehabilitaci,
 • Neuromuskulární kontrola, funkční rezerva a adaptace,
 • Hlavní principi centračně-stabilizačního posilování,
 • Praktický nácvik jednotlivých cviků,
 • Dotazy, diskuze.

Před tímto seminářem doporučujeme absolvovat kurz "Aktivace CORE" nebo dobrou základní znalost práce s HSSP.

Všechny naše kurzy jsou odborně garantovány rehabilitačním centrem MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.

Termíny semináře

Posilování ve fitness pro fyzioterapeuty

Vyberte si místo a termín semináře

Rezervační formulář(PDF)
(PDF)

Výrazně omezená kapacita
Výuka v moderních prostorách
12 vyučovacích hodin s lektorem
Certifikát o absolvování
Nebojte se zeptat
Jiří Kalina
732 701 493
Po-Pá 9-19h

Reference vrcholových sportovců,
absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Kurz může uhradit Úřad práce ČR.