Terapeutické využití fitness centra

Výrazně omezená kapacita
10 vyučovacích hodin
Certifikát o absolvování

Na našem kurzu Vám ukážeme, jakým způsobem lze využít fitness centrum k pohybové terapii na základě nejnovějších poznatků z rehabilitace. Zaměříme se na zdravotně orientované cvičení, rozvoj síly i stabilizační funkce svalů. Většina kurzu bude mít praktickou formu v podobě nácviku správné techniky cviků, přičemž budeme využívat především kladky a volnou zátěž. Tento kurz je vhodný zejména pro fyzioterapeuty, cvičitele zdravotní tělesné výchovy, fitness nebo sportovní trenéry k doplnění vzdělání. Před tímto kurzem doporučujeme absolvování semináře „Aktivace CORE“ nebo dobrou základní znalost práce s HSSP. Lektoři tohoto kurzu dlouhodobě studují a při tomto kurzu budou postupovat především dle metodiky prof. Koláře, Dr. Tlapáka či prof. McGilla. Na semináři budeme využívat principů centračně-stabilizačního posilování s přímým propojením na vývojovou kineziologii i další koncepce. Kapacita tohoto kurzu je výrazně omezená!

Termíny semináře

Terapeutické využití fitness centra

Výrazně omezená kapacita
Výuka v moderních prostorách
10 vyučovacích hodin s lektorem
Certifikát o absolvování

Lektor : Mgr. Jiří Kalina

Seminář vede přímo zakladatel školícího centra Yoda institut. Lektor má s problematikou pohybové terapie více než 15ti letou zkušenost a na odborných kurzech proškolil již stovky fyzioterapeutů a trenérů. Jirka se v problematice rehabilitace neustále vzdělává a svoji odbornou praxi dále rozšiřuje na školeních pod vedením nejuznávanějších kapacit v oboru, např. prof. Kolář, Doc. Perič, Dr. Vondrašová, Dr. Pallová, Dr. Bitnar. Za poslední dobu prošel např. těmito kurzy: Funkční trénink, Funkční trénink a testování ve fyzioterapii, Prevence poruch pohybového systému, Kineziologické tejpování, Svalové řetězce a smyčky, Moderní operativa a fyzioterapie kolenního kloubu, Koordinačně-zátěžová kinezioterapie. Lektor je také certifikovaným trenérem DNS - Dynamická neuromuskulární stabilizace dle prof. Koláře atd. Při práci s klientem klade důraz zejména na zdravotní aspekty a komplexní přístup při každém druhu pohybové aktivity.

Program semináře

Celou dobu semináře se Vám bude věnovat zkušený lektor, který se problematice zdravotně orientovaného fitness věnuje více než 10 let. Nejdříve Vás v krátkosti seznámíme s nutnou teorií při využití posilovny k pohybové terapii a poté Vás už čeká dlouhý praktický blok vysvětlování správné techniky a nácviku jednotlivých cviků, především na kladkách a s volnou zátěží. Program semináře:

 • Historické využití posilovny v rehabilitaci.
 • Neuromuskulární kontrola, funkční rezerva a adaptace.
 • Hlavní principy centračně-stabilizačního posilování.
 • Praktický nácvik jednotlivých cviků.
 • Dotazy, diskuze.

Před tímto seminářem doporučujeme absolvovat kurz "Aktivace CORE" nebo dobrou základní znalost práce s HSSP.

Všechny naše kurzy jsou odborně garantovány rehabilitačním centrem MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.

Termíny semináře

Terapeutické využití fitness centra

Vyberte si místo a termín semináře

Rezervační formulář(PDF)
(PDF)

Výrazně omezená kapacita
Výuka v moderních prostorách
10 vyučovacích hodin s lektorem
Certifikát o absolvování
Nebojte se zeptat
Jiří Kalina
732 701 493
Po-Pá 9-19h

Reference vrcholových sportovců,
absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Rekvalifikační kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Rekvalifikační kurzy může hradit Úřad práce ČR.