Základy kineziotapingu pro veřejnost

60 minut informací
120 minut tejpování
Tejpy v ceně kurzu

Tato podpůrná metoda má široké využití jak při rehabilitaci zranění, tak jejich prevenci. Zejména v pohybové medicíně je prakticky nedocenitelná pro sportovce i nesportovce. Aplikace tejpů nepatří pouze do rukou odborníků, ale základní techniky zvládne i úplný laik. Tento teoreticko-praktický seminář je určen pro všechny zájemce jako možnost základního seznámení s tejpováním. Uvedené techniky si účastníci vyzkouší ve dvojicích či trojicích vzájemně na sobě. Spotřebované tejpy jsou v ceně semináře a jsou pro Vás také připravena jednoduchá skripta.

Termíny semináře

Základy kineziotapingu pro veřejnost

Praha: 15.12. 2022 (16:00 - 19:00)
Uzávěrka přihlášek: 8.12. 2022

Místo konání: Londýnská 59, Praha 2 - zastávka I.P. Pavlova

Cena: 1900 Kč 1500 Kč
60 minut informací
120 minut tejpování
Omezená kapacita kurzu
Spotřebované tejpy v ceně kurzu
Jednoduchá skripta ZDARMA

Lektor: Mgr. Jiří Kalina

Seminář vede přímo zakladatel školícího centra Yoda institut. Lektor má s problematikou kineziotapingu mnohaletou zkušenost, věnuje se zejména pohybové terapii a na odborných kurzech proškolil již stovky trenérů a fyzioterapeutů. Jirka je rekondiční specialista se zaměřením na problematiku fyziofit, dále certifikovaný fyziotrenér, masér a výživový poradce. Svoji odbornou praxi dále rozšiřuje na školeních zejména z oblasti fyzioterapie pod vedením nejuznávanějších specialistů v oboru, např. Doc. Perič, Dr. Vondrašová, Dr. Pallová, Maroušek, PT. Za poslední dobu prošel např. těmito kurzy: Funkční trénink, Funkční trénink a testování ve fyzioterapii, Prevence poruch pohybového systému, Kineziologické tejpování, Svalové řetězce a smyčky, Moderní operativa a fyzioterapie kolenního kloubu, Sportovní trénink dětí, Hluboký stabilizační systém, Koordinačně-zátěžová kinezioterapie. Lektor je také certifikovaným trenérem DNS - Dynamická neuromuskulární stabilizace dle prof. Koláře atd. Při práci s klientem klade důraz zejména na zdravotní aspekty a využití funkčního tréninku s aktivací středu těla (tzv. CORE) při každém druhu pohybové aktivity.

Program semináře:

 • Teoretická přednáška aplikace tejpů.
 • Praktické techniky tejpování:
  • Bolest zad (krční, hrudní a bederní páteř)
  • Kolenní kloub - univerzální technika (vazy, menisky, nestabilita).
  • Bolest kyčelního kloubu.
  • Ramenní kloub (syndrom bolestivého ramene).
  • Achillova šlacha.
  • Hlezenní kloub - kotník.

Každý účastník obdrží tejpovací pásku a jednoduchá skripta základních tejpovacích technik předvedených na semináři.

Všechny naše semináře jsou odborně garantovány rehabilitačním centrem MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.

Termíny semináře

Základy kineziotapingu pro veřejnost

Vyberte si místo a termín semináře

Rezervační formulář(PDF)
(PDF)

60 minut informací
120 minut tejpování
Omezená kapacita kurzu
Spotřebované tejpy v ceně kurzu
Nebojte se zeptat
Jiří Kalina
732 701 493
Po-Pá 9-19h

Reference vrcholových sportovců,
absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Rekvalifikační kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Rekvalifikační kurzy může hradit Úřad práce ČR.