Zdravá záda - pro veřejnost

60 minut informací
120 minut cvičení
Jednoduchá skripta

Specializovaný seminář, který je určen především laické veřejnosti se sedavým zaměstnáním. Na semináři probereme funkci páteře, její možné funkční poruchy a hlavně se budeme věnovat kompenzaci sedavého způsobu života. Lektor Vás seznámí s podstatným teoretickým minimem stabilizace páteře a prevencí páteřních poruch, vznikajících z jejího přetížení. V delší praktické části si pak ukážeme efektivní protahovací a posilovací cviky proti bolestem zad. Nedílnou součástí bude základní seznámení s Hlubokým stabilizačním systémem, který je považován za nejdůležitější stavební kámen v oblasti prevence i léčby páteřních poruch.

Termíny semináře

Zdravá záda - pro veřejnost

Vstup do fitness v ceně
Jednoduchá skripta
60 minut informací
120 minut cvičení
Výuka v moderních prostorách

Lektor: Mgr. Jiří Kalina

Seminář vede přímo zakladatel školícího centra Yoda institut a v rámci odborných kurzů již předal znalosti stovkám trenérů a fyzioterapeutů. Jirka je rekondiční specialista se specializací Fyzio-fit. Svoji odbornou praxi dále rozšiřuje na školeních z oblastí fitness a fyzioterapie pod vedením nejuznávanějších specialistů v oboru např. Doc. Perič, Dr. Vondrašová, Dr. Pallová, Maroušek, PT. Za poslední dobu prošel např. těminto semináři: Funkční trénink, Funkční trénink a testování ve fyzioterapii, Prevence poruch pohybového systému, Kineziologické tejpování, Svalové řetězce a smyčky, Moderní operativa a fyzioterapie kolenního kloubu, Sportovní trénink dětí, Hluboký stabilizační systém atd. Lektor je také certifikovaným trenérem DNS - Dynamická neuromuskulářní stabilizace dle prof. Koláře. Při práci s klientem klade důraz zejména na zdravotní aspekty a využití zdravotně-funkčního tréninku s aktivací středu těla (tzv. CORE) při každém druhu pohybové aktivity.

Program semináře:

Pomocí prezentace proběhne základní seznámení s anatomií páteře, funkkčními poruchami a jejich prevencí pomocí zlepšení pohybových stereotypů a aktivace tzv. Hlubokého stabilizačního systému. V praktické části se pak zaměříme na cílená protahovací cvičení a speciální posilování stability páteře. Na semináři se tedy bude mluvit o těchto tématech:

 • Základy anatomie páteře.
 • Nejčastější funkční poruchy a jejich prevence.
 • Základní pohybové stereotypy a jejich zlepšení.
 • Co je to Hluboký stabilizační systém a k čemu slouží.
 • Praktické ukázky protahovacích a speciálních posilovacích cviků.
 • Počítá se s dostatkem času na dodatečné dotazy.

Všechny naše kurzy jsou odborně garantovány rehabilitačním centrem MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.

Termíny semináře

Zdravá záda - pro veřejnost

Vyberte si místo a termín semináře

Rezervační formulář(PDF)
(PDF)

Vstup do fitness v ceně
Jednoduchá skripta
60 minut informací
120 minut cvičení
Nebojte se zeptat
Jiří Kalina
732 701 493
Po-Pá 9-19h

Reference vrcholových sportovců,
absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Rekvalifikační kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Rekvalifikační kurzy může hradit Úřad práce ČR.