Manuální terapie (měkké techniky + mobilizace)

Špičkový lektor - přední specialista ČR v oboru
Malé skupiny studentů pro efektivní výuku
Certifikát o absolvování

Tento kurz je určen pro fyzioterapeuty, trenéry, maséry, instruktory zdravotní TV a rehabilitační lékaře. Lektorovat bude velmi uznávaný fyzioterapeut, který dlouhodobě studoval a praktikuje metodiku práce nejuznávanějších expertů v oblasti manuální terapie jako jsou Lewit, Kolář či Rychlíková.

Termíny semináře

Manuální terapie (měkké techniky + mobilizace)

Seminář vede špičkový specialista
malé skupiny studentů
Certifikát o absolvování

Lektor: Mgr. Petr Maroušek, PT, CTI

Kurz vede mezinárodně diplomovaný specialista-fyzioterapeut Petr Maroušek. Petr je uznávaným lektorem nejen v rámci ČR, ale jeho působnost sahá i do Francie, Německa nebo Izraele. 

Lektor pravidelně pořádá akreditované odborné kurzy pro lékaře, fyzioterapeuty i další odborníky na všech stupních VŠ, včetně doktorandských stupňů. Za více než 20 let praxe absolvoval nespočet specializovaných kurzů, průpravu TCM pod vedením čínských lékařů a může se chlubit i certifikátem "Mistr japonských léčebných technik". Jako jediný specialista v Evropě má pověření (CTI - Certificate taping instructor) od nadnárodní společnosti BSN Medical k praktikování výuky kineziologického tejpování v mezinárodním rozsahu. Kromě lektorování na vysokých školách se věnuje školící činnosti i ve specializovaných předních pracovištích ČR i zahraničí. Spolupracuje například s Centrem pohybové medicíny prof. Koláře, kde proškolil tým specialistů v oblasti kineziologického tejpování. Z manuální terapie dlouhodobě sledoval práci především prof. Lewita a doc. Rychlíkové.

Program semináře

Po krátké teoretické části bude kurz směřován hlavně prakticky a budou na něm předveden průřez nejefektivnějších manuálních technik ovlivňování hybného systému včetně mobilizací. Na programu bude:

 • Teoretický úvod.
 • Praktický nácvik vybraných měkkých technik.
 • Praktický nácvik vybraných technik mobilizací páteře a velkých kloubů.
 • Dotazy, diskuze.

Není pro Vás toto téma zajímavé? Podívejte se na naši kompletní nabídku odborných kurzů ZDE.

Všechny naše kurzy jsou odboně garantovány rehabilitačním centrem MUDr. Lenka Misiaczkové, CSc.

Termíny semináře

Manuální terapie (měkké techniky + mobilizace)

Vyberte si místo a termín semináře

Rezervační formulář(PDF)
(PDF)

Seminář vede špičkový specialista
malé skupiny studentů
Certifikát o absolvování
Nebojte se zeptat
Jiří Kalina
732 701 493
Po-Pá 9-19h

Reference vrcholových sportovců,
absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Rekvalifikační kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Rekvalifikační kurzy může hradit Úřad práce ČR.