Funkční trénink - Aktivace CORE (HSSP)

8 vyučovacích hodin s lektorem
Zkušený přednášející
Certifikát o absolvování

Zveme všechny příznivce pohybu na odborný seminář věnující se problematice posilování Hlubokého stabilizačního systému - CORE. Na semináři získáte přehled o tom, jak mají svaly správně pracovat, co vše s nimi souvisí a jak je správně zapojit v tréninku. V praktické části se zaměříme na využití cviků s vlastní vahou pro obecnou prevenci před bolestí zad, kompenzaci přetížení ze sportu či zvýšení sportovní výkonnosti. Seminář je vhodný zejména pro fitness trenéry, maséry, fyzioterapeuty, ale i aktivní sportovce. Velmi vhodný je také pro všechny, kteří trpí bolestmi zad. Znalost základní svalové anatomie je výhodou, ale ne podmínkou absolvování.

Termíny semináře

Funkční trénink - Aktivace CORE (HSSP)

Certifikovaný kurz
Výuka v moderních prostorách
8 vyučovacích hodin s lektorem
Certifikát o absolvování
Omezená kapacita pro efektivní výuku

Lektor: Mgr. Jiří Kalina

Seminář vede přímo zakladatel školícího centra Yoda institut. Lektor má s problematikou HSSP více než 15ti letou zkušenost, věnuje se zejména pohybové terapii a na odborných kurzech proškolil již stovky trenérů a fyzioterapeutů. Přednášející svoji odbornou praxi dále rozšiřuje na školeních zejména z oblasti fyzioterapie pod vedením nejuznávanějších kapacit v oboru, např. prof. Kolář, Doc. Perič, Dr. Vondrašová, Dr. Pallová, Dr. Bitnar. Za poslední dobu prošel např. těmito kurzy: Funkční trénink, Funkční trénink a testování ve fyzioterapii, Prevence poruch pohybového systému, Kineziologické tejpování, Svalové řetězce a smyčky, Moderní operativa a fyzioterapie kolenního kloubu, Sportovní trénink dětí, Hluboký stabilizační systém, Koordinačně-zátěžová kinezioterapie. Lektor je také certifikovaným trenérem DNS - Dynamická neuromuskulární stabilizace dle prof. Koláře atd. Při práci s klientem klade důraz zejména na zdravotní aspekty a využití funkčního tréninku s aktivací středu těla (tzv. CORE) při každém druhu pohybové aktivity.

Program semináře

V dopolední části se zaměříme na anatomii páteře, svalové nerovnováhy a nejrozšířenější funkční a strukturální poruchy. Dále se podíváme na diagnostiku a základní doporučení ohledně správné aktivace CORE, využití a důležitost ve fyzioterapii, fitness i dalších sportech. V odpolední části se pak zaměříme na ukázky cviků pro začátečníky i pokročilé. Na programu je:

 • Anatomie páteře, co lze definovat jako CORE ?
 • Nejčastější poruchy páteře a jejich prevence.
 • Diagnostika dechového stereotypu a souhra zapojení břišních svalů.
 • Praktické ukázky cviků pro začátečníky i pokročilé.
 • Počítá se s dostatkem času na dodatečné dotazy.

Není pro Vás toto téma zajímavé? Podívejte se na naši další nabídku odborných seminářů ZDE.

Všechny naše kurzy jsou odborně garantovány rehabilitačním centrem MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.

Termíny semináře

Funkční trénink - Aktivace CORE (HSSP)

Vyberte si místo a termín semináře

Rezervační formulář(PDF)
(PDF)

Certifikovaný kurz
Výuka v moderních prostorách
8 vyučovacích hodin s lektorem
Certifikát o absolvování
Nebojte se zeptat
Jiří Kalina
732 701 493
Po-Pá 9-19h

Reference vrcholových sportovců,
absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Rekvalifikační kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Rekvalifikační kurzy může hradit Úřad práce ČR.