Kurz Zdravotně-funkční trenér Plzeň

 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů
 • Na kurzu se potkáte s předními specialisty ČR v oboru
 • Cena kurzu je konečná. Žádné skryté náklady

Kurz reaguje především na dnešní fyzický a psychický stav populace. Je určen široké veřejnosti se zájmem o vyvážení fyzického i duševního zdraví. Velmi vhodný je i pro trenéry, maséry, instruktory a další blízké obory k doplnění znalostí. Konečným smyslem kurzu má být pochopení zdravotních souvislostí, zejména v důsledku sedavého způsobu života, psychických problémů nebo nesprávně zvolené pohybové aktivity.

Termíny kurzů Zdravotně-funkční trenér v Plzni

Napište si o termín

Aktuálně není v místě Plzeň vypsán žádný termín kurzu. Zadejte svůj e-mail a my vám dáme včas vědět, že se pořádá nový kurz.

Děkujeme, o nejbližším termínu kurzu vás budeme informovat
 • Akreditace MŠMT ČR
 • Žádné skryté náklady
 • Výuka v malých skupinách
Zdravotně-funkční trenér kurz Ostrava, Plzeň a Praha

Zaměřeno na funkčnost

Studenti na našich kurzech oceňují především omezenou kapacitu přednášek pro efektivní výuku, stejně jako odbornou úroveň našich lektorů. Unikátní je také hodně velký tématický rozsah kurzu. Na kurzu vycházíme ze základů fyzioterapie a zaměřujeme se na to, aby se studenti požadované znalosti nejen naučili, ale pochopili, jak vše v lidském těle funguje.

Součástí kurzu jsou témata: Hluboký stabilizační systém páteře, anatomie a fyziologie, svalové dysbalance, diagnostika pohybového aparátu, funkční poruchy velkých kloubů, páteřní deformity, základy výživy a suplementace, kineziotejping, funkční trénink, trénink CORE, technika cvičení s vlastní vahou i s pomůckami.

Komplexní pohled

Pouze součinnost přináší výsledky, proto u nás klademe důraz na mezioborovou spolupráci odborníků ze vzájemně se doplňujících odvětví. Nechceme Vám pouze předvést techniku cviků, kterou se můžete dozvědět z dalších zdrojů. Naším cílem je, abyste skutečně POCHOPILI co a jak se děje na kostře a tudíž co můžete daným cvikem ovlivnit.

Lektorký tým je na mimořádné odborné úrovni. Kurzy jsou sestaveny tak, že se zde střídají fyzioterapeuté, fyziotrenéři, výživový poradci a případně lékaři. Všichni přednášející jsou speciálně vyškoleni na interních školeních od našich nejzkušenějších specialistů. Na kurzech potkáte zkušené odborníky s mnohaletou praxí, včetně těch vůbec nejlepších expertů ČR v jejich oborech (tým našich lektorů).

Zdravotně-funkční trenér
Zdravotně-funkční trenér

Průběh kurzu

Přednášky se konají v souvislých vyučovacích blocích, vždy v moderních a dobře dostupných prostorách, kde je možnost teoretické znalosti přímo vyzkoušet v praxi. Na kurz se může přihlásit každý, kdo má minimálně 18 let, ukončené střední vzdělání (minimálně výuční list) a aktivní zájem o obor.

V rámci kurzu se znalosti ověřují v kontrolních testech. Závěrečná zkouška kurzu se skládá z komplexního ověření znalostí formou testu a ústního přezkoušení. Po úspěšném absolvování kurzu, obdržíte certifikát "instruktor zdravotní tělesné výchovy" s mezinárodní platností. Více o průběhu našich kurzů se můžete dočíst na stránce reference.

Pokud Vám nevyhovují výukové dny, máme pro Vás připraveno individuální řešení, kde se přizpůsobíme Vašim časovým možnostem. Cena za individuální variantu je od 39000,- Kč.

Co si o nás myslí

Reference vrcholových sportovců, absolventů našich kurzů

Jáchym Wiesner
Dvojnásobný mistr světa v Kickboxu
Do trenéského kurzu jsem se přihlásil z toho důvodu, abych se naučil, jak správně posilovat a vést moje svěřence k lepším výkonům. Kromě toho, že kurz stoprocentně naplnil tyto moje očekávání, bych chtěl Jirkovi poděkovat za to, že mě i po kurzu, individuální formou, seznámil i s dalšími cviky na hluboký stabilizační systém. Studuji medicínu a jsem přesvědčen, že primární zaměření kurzu na HSSP je skvělý způsob, jak docílit zdravého posilování a zlepšit celkovou výkonnost sportovce. Přestože se toto cvičení opírá o nejnovější vědecké poznatky, dá se s jeho obdobou setkat již ve starověké Číně. Asijští mistři bojového umění totiž vyučovali své žáky dechové techniky, které připomínají právě to, co se na tomto kurzu naučíte. Věřím, že pro vás kurz bude přínosem a užijete si ho stejně jako já.
Robin Holub
Reprezentant ČR v akrobatickém lyžování
V Yoda institutu jsem absolvoval individuální trenérský kurz, díky kterému jsem si ucelil techniku cviků ve fitness. Jsem rád, že se lekce přizpůsobily mým časovým možnostem, ale zejména jsem vděčný za informace ohledně strečinku a posilování středu těla CORE. S tímto cvičením jsem se, bohužel, ve vrcholovém sportu prakticky nikdy nesetkal. Získané znalosti můžu dál skvěle zužitkovat při mé vlastní sportovní přípravě, tak při vedení mých svěřenců.
Dušan Andrašovský
Hokejista, dlouholetý hráč HC Plzeň
Trenérský kurz přesně splnil moje očekávání a výborně propojuje klasické posilování ve fitness centru s rehabilitací. Součástí výuky byla praktická cvičení na strojích ve fitness i s vlastní vahou těla. Ocenil jsem i praktické ukázky z oblasti fyzioterapie a dietologie. To co jsem se v kurzu naučil mohu dál přenést do svého vlastního tréninku i tréninku mých cvičenců.

Proč si vybrat Yoda institut?

 • Na kurzech potkáte přední specialisty ČR v jejich oborech.
 • Výuka probíhá v malých skupinách studentů.
 • Vstupy na praktickou výuku a studijní materiály v ceně kurzu, ŽÁDNÉ SKRYTÉ NÁKLADY.
 • Rekvalifikační kurzy jsou akreditované MŠMT ČR.
 • Po úspěšně složené zkoušce obdržíte certifikát s mezinárodní platností.
 • Kurzy garantuje Centrum komplexní péče MUDr. Lenky Misiaczkové, CSc.
 • Rekvalifikační kurzy může hradit Úřad práce ČR.
Výuka v malých skupinách studentů
Žádné skryté náklady