Jarní očista organismu pomocí bylinek

Máme březen a jaro za dveřmi, proto bychom Vám v dnešmím článku chtěli pradit se správným výběrem potravin a bylinek k jarnímu pročištění organismu. Tyto Vám zajistí pročištění orgánů, jež jsou často zatěžovány nevhodným stravováním, životním stylem a chronickými nemocemi - tj. tlusté střevo, játra, ledviny, a usnadní podpoření funkcí systému imunitních reakcí lidského těla. Nejlšpší bývá, očistu těla prodloužit na období několika měsíců, kdy lze bylinné čaje střídat po měsících.

První měsíc je vhodné začít směsí bylin na detoxikaci a posílení imunitního systému, například kopřivou, bezem černým, echinaceou či pampeliškou. Další měsíc se nabízí, zaměřit se na játra - takovou nejúčinnější bylinkou, působící na játra, je ostropestřec mariánský. Třetí měsíc nesmíme zapomenout na orgány vylučovací soustavy - ledviny a močový měchýř. Ty je vhodné prolévat lichořeřišnicí, což je bylinka s mocnou antibakteriální silou. Třesou se před ní stafylokoky, streptokoky či bakterie salmonely. Další měsíc, který může být i tím posledním, se zaměřte na tinkturu z ořešáku amerického, která je účinným přírodním antiparazitikem, tedy přípravkem z přírody, pomáhajícím zbavení se nežádoucích parazitů, osidlujících trávicí systém.

Po celou dobu očisty se vzdejte kávy a nezapomínejte na pitný režim, protože mnoho bylin má na tělo odvodňující účinky. Poslední mou radou je, že vždy je vhodné se o započetí užívání bylin poradit s lékařem či odborníkem v bylinné lékárně, neboť bylinky mohou na tělo působit stejnou silou jako léky, proto se mohou neslučovat či ovlivňovat s některými nemocemi či léky.

Author: Bc. Martina Korejčková, DiS.